دوشنبه 5 فروردين 1398 - 19 رجب 1440 - 2019 مارس 25
کد خبر : 231302
تاریخ انتشار : 27 دی 1396 22:6
تعداد بازدید : 204

ارتقای سطح خدمات درمانی و بهداشتی ساوه نیازمند تخصیص اعتبار است

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه خدمات بهداشت و درمان ساوه از نظر کمی و کیفی ارتقا می یابد گفت: ارتقای سطح خدمات درمانی و بهداشتی ساوه نیازمند تخصیص اعتبار است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه خدمات بهداشت و درمان ساوه از نظر کمی و کیفی ارتقا می یابد گفت: ارتقای سطح خدمات درمانی و بهداشتی ساوه نیازمند تخصیص اعتبار است.

دکتر عباس  نیک روش در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ساوه با اشاره به جایگاه رسانه در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان اظهار دشت: هر چه تعامل در اطلاع رسانی موضوعات بهداشتی و درمانی از طریق رسانه ها بیشتر شود مردم از ثمرات آن بیشتر بهره مند می شوند و بالعکس عدم آگاهی مردم در سطح جامعه سبب ایجاد مشکلات عدیده می شود که جبران آن هزینه های زیادی را برای دولت و مردم به همراه دارد.

وی افزود: رسانه ها در انعکاس خدمات نظام از هیچ کوششی فروگذار نبوده و بدون تردید کاستی ها و نقص هایی وجود دارد و نمی توانیم ادعا کنیم که عیبی در کار نبوده است ولی آنچه که مردم می خواهند امیدواری است و البته نباید به مردم امید کاذب داد و از طرفی نباید مردم را نا امید کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: با توجه به اینکه ماهیت کار رسانه ودانشکده علوم پزشکی جامعه سالم و توسعه یافته است و چون هدف مشترک است، تعامل و همکاری می تواند بسیار گره گشا باشد و تعامل با خبرنگاران به عنوان بازوان دانشکده را یک فرصت برای تعالی اهداف دانشکده می دانیم.

نیک روش بیان کرد: یک سری برنامه ها و اهداف در قالب برنامه های عملیاتی از سوی وزارت بهداشت تعریف شده که با جدیت تحقق آنها را دنبال می کنیم و از سویی بنده میراث دار زحمات همکاران دانشکده علوم پزشکی ساوه هستم که سعی می کنیم براساس برنامه های عملیاتی که به صورت یک ساله از سوی دانشکده ها ترسیم شده با قدرت و توان پیش برویم و در این مسیر بعضی برنامه ها ممکن است نیاز به اصلاح و تقویت داشته باشد که قطعا با تلاش و همت، مسیرمطلوب تری را پیش خواهیم گرفت و از فرصت بسیار خوب دولت تدبیر و امید برای حوزه سلامت که با اجرای طرح تحول سلامت و با توجه به ظرفیت های ویژه دو شهرستان ساوه و زرندیه قرا گرفته، براساس ظرفیتی که در سطح وزارت ایجاد شده نهایت بهره را ببریم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه خاطرنشان کرد: ارتقاء خدمات درمانی، توزیع عادلانه خدمات درمانی و دسترسی آسان آحاد جامعه به خدمات دانشکده، افزایش کمی و کیفی خدمات حوزه بهداشت و درمان، افزایش بهره وری، راندمان کاری و افزایش کارایی با مدیریت هزینه براساس مقتضیات و شرایطی که داریم از عمده برنامه هایی است که در مجموعه علوم پزشکی ساوه و زرندیه پیش خواهیم برد چراکه تامین منبع اصلی درآمد دانشکده دولت است، بنابر این سعی می کنیم در شرایط زمانی مناسب با توجه به داشته ها و ظرفیت هایی که داریم برای اهداف پیش بینی شده دانشکده استفاده کنیم.

وی افزود: دانشکده براساس چارچوب و مقرراتی که دولت و مجلس با توجه به شرایط تعریف می کند، پیش می رویم قطعا اگر یک منبع پایدار برای ما تعریف شود همه بسته های درمانی تعریف شده را می توان پیش برد ولی اگر این منبع پایدار به دلایلی تعریف نشود براساس اولویت بندی برنامه ها پیش می رویم و تاجایی که مقدور است با کم کردن هزینه ضمن حفظ سطح کمی خدمات کیفیت آنها را ارتقاء بدهیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری، قوای سه گانه به طرح تحول سلامت با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات درمانی و بهداشتی مردم مرتفع شده و سطح رضایت از نحوه ارائه خدمات درمانی افزایش یافته است و انقلابی در همه حوزه های درمانی، بهداشت و آموزش با اجرای این طرح ایجاد شده و در طول چهار سال که از اجرای این طرح گذشته پروژه هایی احداث و نوسازی شده و ظرفیت و بسترهایی فراهم گشته است، بنابراین حمایت از طرح تحول سلامت صورت خواهد گرفت.

نیک روش بیان کرد: بنابراین نیازی به اختصاص مجدد بودجه به این پروژه ها نمی بینیم و بودجه بیشتر برای خدمات درمانی چون بستری، سرپایی، خانه های بهداشت، پایگاه های جامع سلامت و حوزه آموزش است، ایجاد بسترهای آموزش در کنار محیط درمان علاوه بر ارتقای تجهیزات ارتقای آموزش و توانایی پرسنل را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: باید در زمینه ارتقاء فرهنگ بهداشتی و تغییر سبک زندگی مردم جامعه، آگاهی بخشی و سواد جامعه درباره رفتارهای پرخطر مردم در راستای کاهش بیماری ها و کم کردن هزینه سلامت مردم قدم برداشت.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد