دوشنبه 28 خرداد 1397 - 5 شوال 1439 - 2018 ژوئن 18
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204974
تاریخ انتشار : 25 اسفند 1395 0:28
تعداد مشاهدات : 529

تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال در حوزه دانشکده علوم پزشکی ساوه به 30 نفر رسید

دکتر عزیزی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ضمن بیان این مطلب افزود تا ساعت 9 امروز 25 اسفند تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال در حوزه دانشکده علوم پزشکی ساوه به 30 نفر افزایش یافت. وی گفت بیشتر مصدومان در گروه سنی: 8 تا 9 سال قرار داشته و دانش آموز بوده اند و اکثر مراجعین به صورت شخصی به بیمارستان های تابعه مراجعه کرده اند و با درمان سرپایی مرخص شده اند.

دکتر عزیزی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ضمن بیان این مطلب افزود تا ساعت 9 امروز 25 اسفند تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال در حوزه دانشکده علوم پزشکی ساوه به 30 نفر افزایش یافت. وی گفت بیشتر مصدومان در گروه سنی: 10تا 19سال قرار داشته و دانش آموز بوده اند و اکثر مراجعین به صورت شخصی به بیمارستان های تابعه مراجعه کرده اند و با درمان سرپایی مرخص شده اند.
عزیزی اضافه کرد ازین تعداد 29 نفر شخصا به بیمارستان های دانشکده مراجعه کرده و یک نفر نیز توسط فوریت های پزشکی در محل حادثه درمان شده است، که 25 نفر از این مصدومان آقا و مابقی خانم بوده اند. که دو نفر از این مصدومان از ناحیه چشم آسیب مختصر دیده و 17 نفر نیز دچار سوختگی سطحی درجه یک شده و مابقی پارگی های مختصر دست و بدن داشته اند.
وی افزود مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه از دیروز 24 اسفند از ساعت 8 صبح آماده باش کامل بوده و EOC( مرکز هدایت عملیات بحران) دانشکده علوم پزشکی از دیروز به صورت 24 ساعت فعال بوده و آمار مربوط به این حوادث هر سه ساعت به صورت برخط (آنلاین) به EOC وزارت بهداشت گزارش شده است.
عزیزی ضمن تشکر از کادر عملیاتی و ستادی و نیروهای تیم های پشتیبان مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه و نیروهای اورژانس بیمارستان ها که در مدیریت این حوادث نقش داشتند ابراز امیدواری کرد با فرهنگ سازی و آموزش مداوم و مفید در مدارس و مردم شاهد کاهش این حوادث در سال های آتی باشیم.
قابل ذکر است که مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه علاوه بر آماده باش کلیه پایگاه های شهری و جاده ای از 3 تیم پشتیبان اورژانس در قالب سه آمبولانس نیز جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به این حوادث استفاده کرده است


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد