چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 - 10 شعبان 1439 - 2018 آوريل 25
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183691
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 13:34
تعداد مشاهدات : 1057

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ؛

برگزاری اولین جلسه کمیته NCDدر دانشکده علوم پزشکی ساوه

اولین جلسه کمیته NCD دانشکده علوم پزشکی ساوه در سال 95 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ، در اولین جلسه کمیته NCD دانشکده علوم پزشکی ساوه در سال 95 که با حضور  معاونتهاي بهداشت ، درمان ، آموزش و پژوهش و غذا ودارو وكارشناسان مربوطه  برگزار گردید ، راهکارهای  اجرایی شدن اهداف نه گانه سند ملی پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

دکتر کوهپایه زاده ، رئیس دانشکده علوم پرشکی ساوه  دراین خصوص گفت :

برنامه سند ملی بیماری های غیر واگیر در سال 94 از سوی وزارت بهداشت در راستای طرح تحول سلامت تدوین و به کل کشور ابلاغ شد که با توجه به افزایش بیماری های غیر واگیر و نیز باتوجه به افزایش میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر در ایران و جهان ضرورت توجه به بیماری های غیر واگیر در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت .

ایشان ادامه داد ، کشور ایران متعهد شده از سال 93 الی1404 ، در ده سال بتواند همگام با بیش از 190 کشور دنیا با یک برنامه منسجم و اقدام همگانی 25درصد مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری های غیر واگیر را کاهش دهد.

دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز هم راستا با این سیاست ، با برنامه ریزی منسجم و جلب مشارکت های درون بخشی و برون بخشی و مشارکت های اجتماعی، اهداف پیش بینی شده در این سند را دنبال مینماید.

 دکتر کوهپایه زاده ادامه داد : جلسات کمیته بیماریهای غیر واگیر در دانشکده علوم پزشکی ساوه تا پایان سال بطور منظم برگزار میگردد تا ضمن ابلاغ و پیگیری شرح وظایف هر معاونت و سازمان مرتبط ، بتوانیم استراتژی ها و اهداف 9گانه ای که طراحی شده است ، همگام با کل کشور به سرانجام برسانیم .


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد